Anasayfa im kurtulma, Anasayfa .im Kaldırma, Yeniden Başlatınca gelmeyen Kesin Çözüm

Anasayfa im kurtulma kesin çözüm [YENİDEN BAŞLATINCA GELMEYEN ÇÖZÜM]

Elhamdülillah sonunda çözdüm bu illeti.
internetteki diğer sonuçlara bakmayın onlar geçici çözüm pc yi kapatıp açınca yeniden anasayfa im oluyor.
gerçek temelli çözüm için tıkla gel.
ben bunu sonunda çözdüm.

ANASAYFA İM TEMELLİ KURTULMA – KALDIRMA

Chrome Firefox veya İnternet explorer ı açtığımda anasayfa hep anasayfa .im oluyor diyenler.
sağ tık hedef bul dan uygulama adresini değiştiriyorum kapatıp açınca yine geliyor diyenler.
Anasayfa im bir türlü kaldırılmıyor düzeltiyorum yine geliyor diyenler için Kesin çözüm kalıcı kurtulma yöntemi resimli olarak burada.

ANASAYFA .İM KURTULMA 1. İŞLEM
bu spam öyle bir yere kapak atmış ki pc her başladığında kontrol edip siz daha tarayıcınızı açmadan o eki oraya tekrar koyuyor.
kayıt defterinde ( başlat çalıştır regedit bul) anasayfa im diye arasanız da bulunmuyor çünkü kayıt defterinde bir kaydı yok.

kendisini msconfig başlat a eklemiş.
Msconfig başlat pc başladığında otomatik açılan uygulamaların olduğu yer.

Başlat (arama kutusuna msconfig yaz) enter e bas.
anasayfa+.im+den+kurtulma

burada gösterdiğim sekmeye gel ve usetting uygulamasının tıkını kaldır. resimdeki yazıları oku.
anasayfa+.im+kurtulma

bunları yaptıktan sonra pc nizi yeniden başlatın. çünkü o program hala windows dosya gezgini olan explorer.exe uygulamasının içinde çalışıyor. ve silinemiyor.
yeniden başlattığınızda program files / usetting.exe yi silin.
bunu yapınca iş bitmiyor.

gelelim şimdi bu pisliğim kalıntılarını temizlemeye.
ANASAYFA .İM KURTULMA 2. İŞLEM
Kullandığımız bütün tarayıcıların kısayolunu sağ tıklayıp özellikler hedef bul sekmesinden görünen anasayfa .im lanet olası eklemesini kaldırmak.
tarayıcı demek Google chrome opera mozilla firefox internet explorer maxton yandex browser filan demek. bunlar en çok kullanılan tarayıcılardır.
sizde hangileri varsa hepsinin kısayolundan aşağıdaki resimde olduğu gibi pisliği silmek.
chrome.exe” den sonra dikkat edin tırnak işaretleri kalıyor.
operada opera.exe” den sonra.
birde aşağıdaki araç çubuğunda veya windows başlat menusünde de varsa kısayollar onları oradan kaldırıp temizledikten sonraki temiz kısayolları sağ tıklayıp “başlat menüsüne sabitle” “görev çubuğuna sabitle” seçeneğiyle tertemizlerini koyun.
hadi geçmiş olsun.
artık ne kadar yeniden başlatırsanız başlatın anasayfa .im den kurtuldunuz.
anasayfa+.imden+tamamen+kurtulma

anasayfa+.im+kaldırma

2008'den beri webdeyim.

14 Comments

  1. Allah cc razı olsun nette yazılanları hep yaptım pc açılıp kapanınca masaüstünde explorer anasayfaim eklentısıyle kendi kendine kısayol oluşturuyordu sil sil hep aynı. ne bela bışeymış sagolasın

  2. kardeşim allah razı olsun ayenn öyle diğer zımbırtıları 3 gündür deniyorum acıp kapatınca hartt ben burdayım dercesine geliyo bir zararıda yok ama kardeşim istemiyorum sewemedim yapışkan gibi

    tekrar allah razı olsun yanlız ben WIN 8 kullanıyorum başlattaki aramadaMSCONFİG ÇIKMADI DENETİM MASASINDAN BULDUM BUNU ÖZELLİKLE YAZADIM BEN GİBİ SIKINTIYA DÜŞEN OLURSA DENETİM MASASINDAN SİSTEM AYARLARI YÖNETİMSEL ARAÇLARDAN BİRAZ UĞRASARAK BAŞLANGIÇTAN TİKİ KALDIRMALARI GEREKİYO KARDEŞ SEN BİRDE ONUDA EKLEYİVER BENDE BİRAZ UĞRASTIM BELKİ HERKES BULAMAZ TEKRAR ALLAH RAZI OLSUN…

  3. helal olsun ne kadar usetting olmasada bende tarayıcımdaki şüpheli olanların işaretini kaldırdım umarım tamammen temizlenmiştir pc den birde aratırken aynene böyle yazın başlata msconfig

  4. usettings i bulamayanlar program files in içine baksınlar klasörsüz tek başına bir uygulama görürlerse onu silsinler. birde 2 program files olan pc ler var birisi program files (x86)
    onların ikisine de bakın. bu terbiyesiz kendini ikisinden birine atabilir.

  5. Adminin emeğine sağlık çok iyi anlatmış ama bunlar sadece tarayıcıların o anki temizlemesini sağlar reset atıp geldikden sonra bu adamların nereye attıkları dosya gene değiştiriyor. Kalıcı çözüm için https://www.youtube.com/watch?v=veVqRQv-o44 bu videoyu izleyin. Videoda zaten programın linki var reklam olmasın diye linki yazmadım. Umarım admin yayınlar bu postu çünkü bu lanet beladan kurtulmanın tek yolu bu program. Anasayfam.im bulaşan herkesin kurtulması dileğiyle.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir