huawei OS geliyor.

b>HUAWEİ OS GELİYOR


huawei+osDünyanın en hızlı internet telefonunu ürettiğini iddia eden Huawei firması (4G LTE SMART) android ve windows a bağımlı kalmamak için kendi mobil işletim sistemini yapacağını duyurdu.
çok yakında mobil işletim dünyasındaki rekabet daha da kızışacak gibi çünkü Mozilla da firefox os ismi ile kendi işletim sistemini yaptı ve onu taşıyan telefonu üretti bile. darısı symbian anna belle izabellla ile çark eden windowsa bel bağlayan nokia ve androide sırtını dayayıp tizen ve bada yı geliştirmeyen samsung un başına.
yani aslında bu telefon üreticileri eskiden olduğu gibi çalışıp kendi işletim sistemlerini üretseler.

çok yakın gelecekte telefonda şu kadar alternatifimiz olacak.

ÇIKMIŞ VE ÇIKMASI MUHTEMEL MOBİL İŞLETİM SİSTEMLERİ

1-İOS İphone ait işletim sistemi
zaten bütün herşeyin başı bu oldu. ne güzel tüm telefonlarda bir java işletim sistemi vardı. steve jobs gibi bir adam çıktı ve dokunmatik ekran diye bişey icad etti. ondan sonra dokunmatik ekranla çalışacak işletim sistemleri ve telefonlar çıktı ve raekabet başladı.


2-android os.
google bunu erkenden farketti ve hemen mobil bir işletim sistemi yazmaya başladı. amacı bunu bedavadan telefon firmalarına dağıtım tüm insanların cebine girmekti. çünkü android google ve gmail ile senkronize çalışıyor.
yani Google ı ve androidi kullanan biri olarak google sizi istediği an bulabilir ve fişleyebilir.
Google ve android kullanıyorsanız Amerika'ya ve onun çıkarlarına düşman olamazsınız.

3-Rahmetli Symbian os.
maxicep nokia cep cepforum gibi sitelerin ihya olmasına sebep olan nokianın romlaması kreklemesi çok kolay işletim sistemi olan symbian. maalesef dokunmatik çıkınca çark etti. nokia her ne kadar hemen pes etmeyip symbian dan sonra anna sonra belle sonra Meego yu da çıkarsa sonunda windowsla anlaşıp windows8 li lumialarda karar kıldı. bir zamanlar N95 deyince akan kanlar dururdu şimdi telefoncularda kimse yüzüne bakmıyor.
oysa nokia 3 tane sistem yapabilrdi.

*anna
*belle
*meego

4-blackberry os.
yavaş yavaş geberiyor gibi görünen blackberry nin unutulmaya yüz tutmuş işletim sistemi ne de bir revizyon gerekiyor. ben olsam basit hızlıbir işletim sistemi yapıp yepyeni bir isim ve uygun fiyat ile piyasaya sokarım tabii bol bol reklam şart.

5-Firefox os.
işte firefox ta tam bu noktada androidin ve iphone un önüne geçebilmek için lazım olan şeyi bularak
onu kullanmayı deniyor. yani daha uzun batarya ömrü daha stabil ve az donan bir işletim sistemi
yani firefox os. bakalım nesıl olacakhuawei+os

 6-Huawei os
Huawei den şu aralar pek ses çıkmıyor ama 2012 nin sonuna doğru huawei os u yazıp kendi telefonlarında kendi işletim sistemlerini kullanacaklarını söylediler.

huawei+os


7-Samsung Bada Os.
yani benim telefonumun işletim sistemi.
samsung en erken kendi işletim sistemini üretme kararı alan ve bunu hayata dönüştüren firmaydı. ama Google ın reklam politikası ve popülerliği onu bada dan tekrar Androide çevirdi.
oysa samsung da Google gibi reklam yapabilecek ve popülaritesini artırabilecek kapasiteye sahip. hem bada lı telefonları gerçekten o kadar güzel bir tasarıma sahip ki bence piyasada şu an kullandığım ve yanda resmini gördüğünüz wave1 s8500 den daha güzel tasarıma sahip bir telefon yok.

samsung azmederse. şu işletim sistemlerini çıkarabilir.

*Bada os
*Tizen os

Tizen de samsung a ait bir mobil işletim sistemi.8- windows 8
pili amcanın işletim sistemi hem pc hem tablet hemde telefonlar için senkronize ve uyumlu.
Java Os
Oracle yani sun java neden mobil bir işletim sistemi çıkarmıyor bilmiyorum. oysa temiz reklamsız bir mobil işletim sistemi yapıp telefon üreticilerine çok uygun fiyata verebilir. açık kaynak lı birde java market yapar. özgür yazılımcılar sayesinde çok kısa sürede android market gibi bir markete sahip olabilir.neyse canım sıkıldı. hadi eyvallah.


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

LG LA620s led tv kanal silme taşima düzenleme [ÇÖZÜLDÜ]

Japonca İsim Yazma