Resim Kodu Nasıl alınır Resimli anlatım

Resmin Kodu Nasıl AlınırBu konuda internette herhangi bir sitede bulunan fotoğrafların direkt linklerini yani sizin tabirinizle resim kodu almayı resimli olarak anlatacağız.Resim kodu nasıl alınır biraz kapsamlı bir soru bunun imageshack tan resim kodu nasıl alınır photobucke den resim kodu nasıl alınır flickr den resim kodu nasıl alınır internet explorer la resim kodu nasıl alınır (bulunur) google chrome ile resim kodu nasıl alınır bulunur opera tarayıcı ile resim kodu alma mozilla firefox ile resim kodu alma gibi birçok detayı vardır. ama üzülmeyin bu konudaki anlatımı okuyunca hepsi hakkında bilgi sahibi olacaksınız hatta cep telefonundaki internet tarayıcınızdan bile resim kodu nasıl alınır öğreneceksiniz (dolphin tarayıcı opera mini nokia browser safari) biz bu konuyu Google Chorme ile resim kodu alma internet explorer ile resim kodu alma ve imageshack tan üye girişi yapmadan resmin direkt linkini almayı (explorer da) resimli olarak göstereceğiz. sizler de zaten olayı çözmüş olacaksınız.

RESİM KODU RESİM LİNKİ RESİM URLSİ NEDİR? internet sitelerinde bulunan fotoğrafların bulunduğu direk adrese resim kodu resim linki resim urlsi denir. mesela sizin bilgisayarınızda sagopa kajmer baytar mp3 ü var ve onun direk yolu şunun gibidir.
C://Belgelerim/muziklerim/sagopa_kajmer-baytar.mp3
işte bu mp3 ün direkt linkidir. internet sitelerinin de böyle dosya adresleri vardır. aşağıda gördüğünüz adres bir resmin direkt linkidir yani urlsidir yani resmin kodudur.

http://www.masaustu-resimleri.com/d/352-2/yavru+kedi+resim.jpg
 linke tıkladığınızda resim açılır bu kadar bilgi yeter şimdi bir siteden resim kodu nasıl alınır ona bakalım.
İNTERNET EXPLORERLA RESİM KODU NASIL ALINIR [RESİMLİ ANLATIM]
1-Resmi sağ tıklarız 2-açılan pencerede özellikleri tıklarız 3-resim adresi url yi TAMEMEN kopyalarız.
Böylece resmin kodunu kopyalamış olduk. şimdi onu Forumlara veya blogger a veya Wordpress e kısacası istediğimiz yere yapıştırabiliriz. facebook a da ileti olarak yapıştırısak otomatikmen resmi getirir. resimleri inceleyin;
İNTERNET EXPLORER LA RESİM LİNKİ ALMA 1
internet+explorer+resim+kodu+alma

İNTERNET EXPLORERLA RESİM KODU ALMA 2
resim+kodu+nasıl+alınır
şimdi resim adresi urlsi ni kopyalayın istediğiniz yere yapıştırarak kullanabilirsiniz.
GOOGLE CHROME RESİM KODU ALMA
resim+linki+alma

Chrome ile resim kodu almak daha kolaydır. resmi sağ tıkladığınız an resmin adresini kopyala diye seçenek gelir. yalnız dikkat bu resimde gördüğünüz resim kodu Google images aramasındaki resmin önizleme kodudur yani resmi daha küçük gösterir resimde gördüğünüz resmin boyutu 500x357 olduğu resmin altında yazıyor. eğer o boyuttaki resmin kodunu almak istersek resmi tam boy görüntüleyip öyle sağ tıklarız.
Şimdi gelelim İnternet explorer la imageshack tan resim kodu yani resmin direkt linkini almaya:
İMAGESHACK RESİM KODU DİREKT LİNK ALMA
imageshack+direkt+link+alma

Gördüğünüz Gibi tekniği bildikten sonra hiçbir siteden resim kodu almak zor değil. yalnız şunu da söylemek boynumuzun borcu resimler ziyaretçiler tarafından görüntülendikçe o resmin ait olduğu siteden resmin boyutu kadar trafik gider ve bu trafik paralıdır. mesela siz ahmet forum a mehmetin sitesinden bir resim urlsi kopyalayıp koydunuz. ve resmin boyutu 1 mb. ahmetforum dan mehmetin sitesinde olan resme bakıldıkça mehmetin trafiği gider. yani ahmetforumda 100 kişi mehmetin sitesinde bulunan resme bakarsa mehmetinsitesi 100 mb daha fazla trafik parası verir. buda onun hakkına girmek demektir. benim sizlere tavsiyem
PİCASAWEB ALBÜMLERİ RESİM YÜKLEME
evet sizlere tavsiyem foruma ekleyeceğiniz resmi bilgisayarınıza indirin. sonra picasaweb den ücretsiz bir hesap açın (Google ın servisidir resimleriniz emin ellerde olur) ve resmi picasawebe yükleyip picasaweb den resmin urlsini yani resmin kodunu alın kullanın. yoksa üstte bahsettiğim gibi Hotlink yapmış olursunuz. elalemin kesesinden rep yaparsınız.
Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

LG LA620s led tv kanal silme taşima düzenleme [ÇÖZÜLDÜ]

Japonca İsim Yazma