hkc+monitörler+nasıl
Fiyat/Performans ürünleriyle göz dolduran HKC firması son olarak eşine nadir rastlanır yeni modeli HKC 2712' yi tanıttı. Fiyatının diğer markalara oranla oldukça uygun olması ve boyutunun neredeyse orta düzey bir televizyon kadar olması HKC 2712' yi cazip hâle getiriyor. İsterseniz, HKC 2712 incelemesine geçelim. HKC 2712' nin artıları ve eksilerini merak edenler direkt yazının sonuna geçsinler:

HKC markasını taşıyan 2712 adlı bu model, görüldüğü gibi firmanın en üst seviye monitörlerinden biri. Bunu ilk olarak elbette ki boyutlarından anlıyoruz. 27 inç bilgisayar monitörlerinde çok sık rastladığımız bir boyut değil, piyasa da bu boyutta monitörlere pek sık rastlanmıyor.

 27 inç olarak akla ilk gelenler ise Apple' ın iMac modelleri. Ürün boyut bakımından iMac ile aynı sınıfta bulunuyor. 27 inçlik boyutun sunduğu avantajlar çok fazla. Özellikle büyük görseller ile çalışıyorsanız bu kadar büyük bir ekran size oldukça kolaylık sağlayacaktır. Bunun yanı sıra, büyük bir ekranda oyun oynamanın küçük bir ekrana oranla daha zevkli olduğunu söylemeye gerek bile yok. Ayrıca "ben filmi bilgisayarımda izlerim" diyenlerdenseniz, monitörün bu iş için oldukça uygun olduğunu söylemekte fayda var. Ayrıca, HKC 2712 ekran boyutuyla da göz dolduruyor. Zaten, 27 inçlik bir monitörün çözünürlüğünün düşük olması beklenemez. HKC 2712 çözünürlük konusunda da oldukça başarılı bir model olmuş. 1980x1080(max) çözünürlük sunan bu model Full HD destekliyor. Ekran gerçekten çok net bir görüntüye sahip. Parlaklık konusunda ise HKC 2712 standartların üzerine çıkamamış. Sıra renklere geldiğinde ise HKC 2712' nin beklentilerimizin altında kaldığını söyleyebiliriz. Kontrast oranının çok yüksek olmadığı monitörde renklerin çok iyi yansıtılmadığı ve biraz soluk olduklarını gördük. Bu da aslında ürünün LED arka ışıklandırma kullanmamasından kaynaklanıyor. Ürünün en çok öne çıkan özelliklerinden birisi de tepki süresi. Hareketli sahnelerde ekranda bulanıklık olmaması için tepki süresinin düşük olması gerekiyor. Ürünün 2 mili saniyelik tepki süresinin bunu rahatlıkla sağladığını söyleyebiliriz. Bunun farkını oyun oynarken ve film seyrederken anlıyorsunuz. HKC 2712' nin tasarımı çok sade. Parlak siyah renkli çerçeveye sahip olan ürün sade fakat heybetli görünüyor. Ayak kısmının boyu ayarlanmıyor ama zaten monitör oldukça büyük olduğundan buna pek ihtiyacınız olmayacak. Ekranı ileri ve geri doğru belli bir açıyla yatırabiliyoruz. Ürünün üzerinden HDMI, VGA ve DVI girişleri var. Bu da ürünün oldukça arkadaş canlısı olduğunu gösteriyor. Ürün bu sayede bir çok ürün yelpazesiyle uyumlu hale geliyor. Ayrıca cihazda hoparlörler de bulunuyor. Ürünün sağ tarafındaki tuşlar ile ürünün ayarlarıyla oynayabilirsiniz. Bu tuşların çok rahat olmadığını söylemeliyiz. Ürünün ayar menüsü ise gayet sade.

HCK 2712 Artıları:

- Uygun fiyat
- Full HD ekran çözünürlüğü (1980x1080)
- Sade tasarım

HKC 2712 Eksileri:

- Kontrol tuşları biraz sert
- Renkler çok fazla göze batmasa da biraz soluk

Sonuç olarak; Ekran kalitesinin çok iyi olmadığını belirtmemiz gereken HKC 2712 bu eksiğini büyük boyutu ve uygun fiyatı ile kapatıyor. Uygun fiyatlı ve büyük boyutlu f/p oranı iyi bir monitör almak isteyenlere HKC 2712 öneririz. Ürünün fiyatını merak edenler için ürünün akakce.com gibi sitelerde 600 TL civarı bir fiyata satıldığını söylemekte fayda var.

HKC 2712 Özellikleri:

Ekran boyutu: 27 inç
Çözünürlük: 1920x1080
Renk: 16,7 milyon
Kontrast oranı: 1200:1
Dinamik kontrast oranı: 5000:1
Parlaklık: 250 cd/m2
Tepki süresi: 2 ms
İzleme açısı: 170 derece yatay, 160 derece dikey
Güç sarfiyatı: 65 Watt (en yüksek)
Ağırlık: 6,5 kg
Bağlantılar: DVI, HDMI, VGA

Alın size bir shiftdelete.net incelemesi:

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Alın size bir de donanimhaber.com' dan inceleme videosu:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme