Asus TF101 Eee Pad Transformer

Asus' tan Netbook' a Dönüşebilen Tablet: TF101

Asus her zamanki Eee serisi cihazlarıyla harikalar yaratıyor. Asus' un bu sefer ki modeli TF101 tam bir mühendislik harikası. Asus TF101, netbook' a dönüşebilen bir tablet pc. İsterseniz sizlerle ilgili haberi ve sonrasında da inceleme videosu ve Asus TF101 özelliklerini paylaşalım:HEM ANDROID' Lİ HEM UZUN PİL ÖMÜRLÜ

Opsiyonel kullanılan klavyesi ile klasik-spor arasında değişim gösteren Eee Pad Transformer farklı tasarımının yanı sıra yüksek donanımı, kullanım kolaylığı ve uzun pil ömrü ile tanıtıma katılanların büyük ilgisini çekti. ASUS Türkiye Tabletlerden Sorumlu Ürün Müdürü Can Karaca tanıtımını gerçekleştirdikleri Eee Pad Transformer TF101 hakkında “Google’nin mobil ürünler için üretmiş olduğu Android 3.0 (Honeycomb) işletim sistemine sahip, Türkiye’de sunulan ilk tablet olma özelliğini taşıyor” dedi.

"BAŞKA FİRMALARIN BU ÖZELLİKTE CİHAZI YOK"

Türkiye’deki tablet pazarını da değerlendiren Can Karaca pazarın yeni gelişmekte olduğunu, tabletlerin kullanıcılarca yeni tanınmaya başladığını ve rekabet düşünüldüğünde aynı donanıma sahip rakiplerinin olmadığını belirtti.

"HERKESE UYGUN TABLETİMİZ VAR"

Her ürün modelinde olduğu gibi tablet pazarında da farklı kullanıcı profillerini göz önüne alarak 4 farklı tablet ürettiklerini belirten Karaca, “İlk olarak Transformer ile pazara giriyoruz ve pazarda değişimin başladığını ifade etmek istiyoruz. Teknoloji marketlerde Haziran’ın ikinci haftası itibariyle yer alacak Eee Pad Transformer ile gerçek gelişimi ve değişimi hissediyor olacaksınız. Eee Pad Slate’i de bu organizasyonda katılımcılara ön tanıtımını gerçekleştirdik. Eee Slate gibi diğer tabletlerimiz olan Slider ve MeMo’da kısa süre içinde Türkiye’de olacaklar” dedi.

TF101 TRANSFORMER'İN İLGİ ÇEKİCİ ÖZELLİKLERİ

Android 3.0 işletim sistemi ve NVIDIA Tegra 2 işlemci ile sunulan TF101 178° geniş görüş açısına sahip dayanıklı ve çizilmeyen camdan yapılmış IPS Panel’i, piyasadaki diğer tabletlerle karşılaştırıldığında %50’ye kadar daha canlı ve daha keskin renk çeşitliğine sahip.

Yerleşik SRS Ses teknolojisi ile 3D stereo ses, sahip olduğu 2 kamera (ön 1.2 MP – arka 5.0) ile de kullanıcılarına mükemmel görüntü deneyimini yaşatan Eee Pad Transformer, mini HDMI çıkışı ile HD TV’lerde 1080p video oynatma ve kaydetme olanağı sunuyor.

Hem çalışırken hem de eğlenirken kullanabileceğiniz Eee Pad Transformer, Adobe® Flash® 10.2 ve sürekli gelişen Android Market ile eğlenceyi parmağınızın ucuna getiriyor. Ayrıca, kolay dosya paylaşımı ve bellek artırma için de klavye kısmında bulunan yerleşik bir SD Card okuyucu, iki USB portu, touchpad ve 3.5mm audio jack girişi ile de çok amaçlı bir medya merkezi haline geliyor.

ASUS TF101 EEE PAD ÖZELLİKLERİBoyut: 271 x 171 x 13 mm (klavyesiz)
Ağırlık: 680 gr (klavyesiz)
Ekran: 10,1 inç IPS LCD (1280x800, LED, kapasitif dokunmatik)
Hafıza: 16/32 GB
Bellek: 1 GB RAM
Kart okuyucu: microSD (klavyede SD, MMC)
3G: Yok
WLAN: Wi-Fi 802.11 b/g/n
BlueTooth: v2.1 A2DP, EDR
USB: Var (40pin-USB bağlantısı, klavyede 2 x USB 2.0)
Kamera: 5 MP (flaş yok, otomatik odaklama)
İkincil kamera: Var (1,2 MP)
İşletim sistemi: Android 3.0 Honeycomb (3.1'e yükseltilebilir)
İşlemci: NVIDIA Tegra 2 (1 GHz, çift çekirdekli)

ASUS TF101 TRANSFORMER İNCELEME

APPLE iPad 2 vs ASUS TF101 Transformer


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

LG LA620s led tv kanal silme taşima düzenleme [ÇÖZÜLDÜ]

Japonca İsim Yazma