2011 Hangi Cep Telefonu

2011 hangi cep telefonunu almalıyım, 2011 hangi cep telefonu alınır, hangi cep telefonu 2011, 2011 hangi akıllı telefon şekillerinde arayacabileceğiniz 2011 cep telefonu seçme rehberini bu yazımızda bulabilirsiniz.

2011 hangi cep telefonu

Bütçenizi Belirleyin!

Eğer bir cep telefonu almayı düşünüyorsanız işe kesinlikle bütçenizi belirlemek ile başlayın. Eğer tam donanımlı üstün özellikli bir telefon almayı düşünüyorsanız bütçenizi yüksek tutmalısınız.

Telefonda Olması Gereken Özellikler

Eğer sırf sağlamdır diye üstün özellikli telefon istiyorsanız bundan vazgeçin. Sadece paranız boşa gider. İlk önce istediğiniz özellikleri belirleyin. Mesela; alacağınız telefonun şarjının uzun süre idare etmesini ve sağlam olmasını istiyorsanız; Samsung ve Nokia' nın bu şekilde oldukça güzel telefonları var hem de çok uygun fiyatlarda.

Aktif Bir Telefon Kullanıcı Mısınız?

Eğer, gününüzün büyük bölümünü mobil cihazlarla geçiriyorsanız mobil cihazınızın birçok özelliği olması gerekecek. Bu da iyi bir parayı gözden çıkarmanız gerektiği anlamına geliyor.

Amacınız Oyun Oynamak Mı?

Eğer, oyun için bir akıllı telefon istiyorsanız seçiminiz kesinlikle iPhone olmalıdır. Çünkü üçüncü nesil yazılım geliştiricilerin en çok yoğunlaştığı Apple' dır ama sizlerde benim gibi iPhone' dan hoşlanmayan biriyseniz ve çok fazla para harcamak istemiyorsanız size Symbian işletim sistemli bir telefon almanızı öneririm. Bu hem fiyat bakımından hem de uygulama ve oyun bakımından oldukça uygun olacaktır.

Ivır Zıvır İle Uğraşmak İstemiyor Musunuz?

Bazı kullanıcılar telefon seçerken hangisi için yazılım (uygulama) fazla ise o telefonu seçer. Çünkü bu onlar için zevktir. Telefonlarını yazılımlar ile özelleştirmek isterler. Bu durum telefonu aldığı gibi sim kartını takıp kullanmak isteyen kullanıcıların hoşuna gitmeyebilir.Eğer onlardansanız Symbian ve BlackBerry' i öneririz.

Yazar: Emre Koral
Elektronikotin.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme