Asus NX90 Fiyati/Özellikleri/İncelemesi

Asus NX90 price, asus nx90 fiyat, asus nx90 özellikleri, Asus Nx90 türkçe inceleme videosu, en ucuz asus nx90 incelemesi resimleri fotoğrafları şekillerinde Asus NX90 Fiyati/Özellikleri/İncelemesi başlıklı yazımıza ulaşabilirsiniz...Asus NX90 Fiyati/Özellikleri/İncelemesi

asus nx90


Asus' un PC ile notebook arası bilgisayarı NX90' ın incelemesini özelliklerini ve fiyatını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Asus NX90 Özellikleri


Mobilleşmenin ilk ürünlerinden notebookların üretilme amacı; PC'lerin istenilen yere taşınamamasıydı. Bunu daha küçük ve internete bağlanan netbooklar takip etti.

Her ne kadar cep telefonlarının yakın zamanda bilgisayarların yerini alacağı söylense de PC kadar performanslı, notebook gibi taşınabilir ve az yer kaplayan ürünler tüketici tarafından talep edilmeye devam ediyor. Asus'un duyurduğu NX90 da notebookunda PC performansı arayanlara hitap ediyor. 4 buçuk kg.'a yakın ağırlığı ile kolunuzun altında taşımanız zor ama ev ile iş arasında taşımak için ideal.

Multimedya özellikleri ve tasarımıyla dikkat çeken ASUS NX90'ı benzerlerinden ayıran en önemli nokta; çift touch pad'e sahip olması ve bu iki touch pad'in klavyenin altında değil de sağında ve sorunda yeralması. Eğer uzun zamandan beri dizüstü bilgisayar kullanıyorsanız NX90'ın çift touch pad'ine alışmanız biraz zaman alabilir. Çünkü ister istemez parmaklarınız klavyenin alt tarafında touch pad arayacaktır.

Stili ve teknolojisi ile bir notebooktan çok daha ötesini sunan NX90'ın görüntüsü ve performansı oldukça yüksek. Bunu film izlerken görmek mümkün. ASUS Golden Ear ekibi ve Bang & Olufsen ICEpower tarafından ortaklaşa geliştirilen SonicMaster ses teknolojisi kullanılmış.

Geleneksel notebook algısını değiştirmeye aday ASUS NX90, kristal netliğinde, derin ve zengin bas sesleri ve çevresel ses sistemi ile kullanıcısına muhteşem bir multimedya deneyimi sunuyor. Ekran boyunca konumlandırılmış SonicMaster hoparlörler, canlı bir konser ortamındaki gibi yüksek bir ses kalitesi duymanızı sağlıyor.

NX90'nın alüminyum kasası, alışılmış touch pad yerini de kaplamış durumda. 18.4" inçlik geniş ekrana sahip ASUS NX90, 6 hücreli bir pile sahip. Çoğunlukla ev veya iş yerinde kullanacağınız için fişini takılı tutmakta fayda var.

Gerçek bir multimedya deneyim için tasarlanan NX90 çift touch pad üzerinden DJ konsoluna benzer fonksiyonlar sunarken; resim yaklaştırma, web sayfası ve döküman kaydırma gibi işlevlerin de kolaylıkla yapılmasını sağlıyor. ASUS NX90, kullanıcısına uzun süreli kullanımlarda daha konforlu bir bilgisayar deneyimi sağlamayı büyük ebatlara sahip kol dayama paneli ile amaçlıyor. Alüminyum paneli çizmemek için kolunuzdaki künye, kol saati veya kol düğmelerine dikkat etmenizde fayda var.

Aralık ayı itibari ile Türkiye'de de satışa sunulan ASUS NX90, Intel Core i7-740QM işlemciye, Windows 7 Home Premium 64-bit işletim sistemine sahip. 8 GB DDRam, 1GB Nvidia GeForce grafik kartı, 1 TB depalama alanı, slot tipi Blie-Ray Combo sürücü, bütünleşik 2 MP kamera bilgisayarın diğer özellikleri.

Kaynak: zaman.com.tr

Asus NX90 Fiyatı


Okurlarımızdan birinden aldığımız habere göre fiyatı Türkiye' de 3800 TL civarıymış. Okurumuza teşekkür ediyoruz.

Asus NX90 Türkçe İnceleme Videosu


Video buraya eklenecektir.

Yorumlar

 1. 4 buçuk kilo laptop mu olur ?
  i7 740 qm işlemcisinin hızı kaç ghz acaba.

  YanıtlayınSil
 2. @SEO,
  Rica ederim halı yıkamacı kardeşim de backlink kasıyorsan ilgili siteden sitene backlink kas. Teknoloji sitesinin verdiği backlink bir şeye yaramaz. Benden söylemesi ... (Link şimdilik kalsın)

  YanıtlayınSil
 3. Türkiye'de fiyatı şu an yaklaşık 3800 tl.

  YanıtlayınSil
 4. Fiyat hakkında ki bilgilendirmeniz için teşekkür ederiz, yazının sonuna ekledik.

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Bu blogdaki popüler yayınlar

LG LA620s led tv kanal silme taşima düzenleme [ÇÖZÜLDÜ]

Japonca İsim Yazma