2010-2011 En Ucuz İnternet Tarifeleri

en+ucuz+uygun+adsl+internet+ücretleri+fiyatları+tarifeleri

En ucuz internet tarifeleri 2010-2011,en uygun adsl fiyatları,2010-2011 yeni internet/adsl tarifeleri fiyatları.

Türkiye de "en ucuz tarife" diye bir şey söz konusu değil.Hepsi gece tarifesi gibi pahalı :).2010-2011 En ucuz internet tarifeleri haberi:

2010-2011 En Ucuz İnternet Tarifeleri


İşte en uygun ADSL fiyatları

ADSL ücretleri 9.99 YTL`ye kadar düştü. Peki en ucuz ADSL bağlantısı hangisi ? İşte tam liste...

Rekabet ADSL ücretlerini yeni aboneler için 9.99 TL`ye kadar düşürdü ama tarifeler hâlâ el yakıyor. İnternet hızı ve kullanılırlığında Avrupa`da son sıralarda olan Türkiye, ücrette 15,75 dolar ile dünya ikincisi. Japonya ise 0,13 dolar ile dünyanın en ucuz ülkesi.

Rekabet, her alanda olduğu gibi ADSL pazarında da ucuzluk ve kaliteyi beraberinde getirdi. Türk Telekom`un internet kolu TTNet`in tekelindeyken düşük hızlı ADSL hizmetini yüksek fiyatla almak zorunda kalan internet kullanıcıları, sektöre yeni markaların dahil olmasıyla biraz olsun rahatladı. İnternet tutkunları artık, 9.99 TL`den başlayan birbirinden cazip seçeneklerle ADSL abonesi olabiliyor.

EN UCUZ TARİFE SUPERONLİNE`DA

Türkiye`de geniş bant internet piyasasında, Superonline, Smileadls ve Koçnet Biri`nin hizmet vermeye başlamasıyla, sektörde yeni aboneler için uygulanan kampanyalar yüzleri güldürdü. Türkiye`de 6 milyon abonenin 5.2 milyonunu elinde bulunduran TTNet`le rekabete giren şirketler, yeni aboneliklerde ilk aylar için sundukları indirimli fiyatlarla tüketiciyi kazanmaya çalışıyor.

Firmalar, modemli ve modemsiz seçeneklere göre, indirim uygulanacak ay sayısını belirliyor. Yeni aboneler için en uygun fiyatları Tellcom Superonline sunuyor. Superonline, ilk abonelikte sunduğu 9.99 TL`lik tarifeyle fiyatı 10 TL`nin de altına düşürdü. Modem istemeyen kullanıcılar 5 ay boyunca 9.99 TL ödüyor. Türkiye`de en yoğun kullanılan ADSL paketi 1Mbps 4GB`lık ürün için uygulanan bu fiyat, Smileadsl`de 5 ay 14.99 TL, TTnet`te 4 ay 15.99 TL, Koçnet Biri seçeneğinde ise 3 ay 14.90 TL olarak belirlenmiş durumda. Yeni abone bu ayların sonunda 29 TL ödemeye başlıyor. Koçnet Biri dışındaki firmalara indirimli seçeneklerden faydalanmak isteyen abonelerine 24 ay abonelik taahhüdü imzalatıyor. Taahhüt tarihinden önce aboneliğini bitirmek isteyen kullanıcılar toplam indirim tutarlarını ödemek zorunda kalıyor.

TÜRKİYE HIZDA GERİ ÜCRETTE İLERİ

Avrupa Alternatif Telekomünikasyon Operatörleri Derneği`nin (ECTA) hazırladığı rapora göre, Avrupa`da her on kişiden biri yüksek hızlı internet hizmeti (10 MB üstü) alabiliyorken, Türkiye`de abonelere sunulan en yüksek hız paketi 4 MB`i geçmiyor. Avrupa`da yüzde 30`larda olan internetin yaygınlık oranı Türkiye`de sadece yüzde 6 ile sınırlı kalıyor. Hız ve internet kullanılırlığında Avrupa`da son sıralarda yer alan Türkiye, ADSL ücretlerinde ise ilk sıralarda. Bilgi Teknolojileri ve Yenilikçilik Vakfı`nın (ITIF) `2008 ITIF Geniş Bant Sıralama Raporu`na göre, Türkiye geniş bant internet ücreti en pahalı ikinci ülke. 30 OECD ülkesini kapsayan geniş bant raporuna göre, satın alma gücü paritesine göre dolar üzerinden aylık en pahalı ücret sıralamasında Meksika 18,41 dolar ile ilk sırada bulunurken Türkiye 15,75 dolar ile ikinci sırada yer aldı. Çek Cumhuriyeti ise 9,70 dolar ile üçüncü sırada yer buldu. Ücret sıralamasında 0,13 dolar ile Japonya en ucuz ülke olurken, bu ülkeyi 0,33 dolar ile Fransa ve 0,35 dolar ile İsveç takip etti. 30 ülkenin ortalaması yaklaşık 3,77 dolar düzeyinde gerçekleşti. Kaynak:www.haberaktuel.com

Yorumlar

  1. Geçenlerde bende kendime uygun bir internet tarifesi arıyordum arkadaşımın tavsiyesi üzerine www.hürriyetkiyasla.com 'dan Tüm ADLS bağlantıların bilgileri var kendine uygun olan bilgileri kutucuklara yazıyorsun ve site kişiye özel uygun tarifeyi bulup size sunuyor. Gerçekten güzel bir site kesinlikle tavsiye ederim arkadaşlar..
    Ayrıntılı bilgi için; http://www.hürriyetkiyasla.com/Adsl-Tarifeleri-internet-baglantilari

    YanıtlayınSil
  2. teşekkürler melike

    YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Bu blogdaki popüler yayınlar

LG LA620s led tv kanal silme taşima düzenleme [ÇÖZÜLDÜ]

Japonca İsim Yazma