Alexa' da Yükselmek

alexada+yükselmek

Alexa' da yükselmek bir çok webmater' ın (site sahibi) isteğidir.Çünkü Alexa' nın yükselmesine bağlı olarak websitenizin diğer istatistikleri de yükselir.Websitenizin istatistikleri güzel olursa sitenizin Seo' su artar.Seo artarsa hit artar.Hit artarsa reklam vermek isteyenler artar.Reklam vermek isteyenler fazla olunuca da rekabet artar.Reklam verenler arasındaki rekabet de daha fazla para demektir.Her şey para için anlayacağınız :).Yazının başında da belirttiğim gibi birçok site sahibi alexa' da yükselmek ister.Peki alexa' da yükselmek için ne gibi şeyler yapılmalıdır.Yapılması gerekenleri yazmadan önce şunu belirtmek isterim.Alexa' da yükselmek için yapmanız gerekenler listesi tamamen benim gözlemlerime dayalıdır.Kimseye de alexa' nız kesin yükselecek diye bir garanti veremem.Alexa' da yükselmek için yapılması gerekenler listesindeki maddeleri uygulayıp uygulamamak size kalmış.Buyrun madde madde Alexa' da yükselmek için yapılması gerekenler:

1) Mozilla Firefox kurun.(İlk zamanlar alışmak zor geliyor ama alexa' nın yükseldiğini görünce hevesiniz artıyor.)
2) Firefox' un Alexa sparky veya alexa toolbar eklentisini kurun.(r10.net deki bir ankete göre alexa toolbar daha çok işe yarıyormuş.Ama görünümü biraz kaba.)
3) Bir önceki maddedeki programlardan herhangi biri aktifken sitenizde dolaşın.(Eklenti aktifken başka siteler de çok dolaşırsanız alexa' da hızlıca yükselemezsiniz.)
4) Sitenizin alexa profiline yorum bırakın ve arkadaşlarınından da alexa'ya üye olup site profilinize yorum yapmasını isteyin.
5) MSN' de kişisel iletinizi "http://www.alexa.com/data/details/main?url=http://siteadresiniz.com" şeklinde değiştirin.
6) Sitenize alexa kodu ekleyin.(bkz:Alexa kodu nasıl alınır?)
7) Sitenizi alexa' ya ekleyin.(bkz:alexa'ya site ekleme)
8) Ana sayfanızı Google değil de site adresiniz yapın.
9) Sitenizden alexa' ya link verin.
10) Alexa ile ilgili yazılar yazın.(Hakkında bir şey bimiyorsanız da alexa çok güzel çok hoş filan yazın.:))
11) Özgünlük,özgünlük,özgünlük Alexa' nın yükselmesinde en büyük etken budur.O yüzden yazılarınız özgün olsun.oradan buradan copy paste yapmayın.
12) Doktorun "istirahat et" demesine rağmen kalkıp ziyaretçilerini alexa' da yükselmek konusunda bilgilendiren bu kolu kırık kardeşinizin alexa profiline bir yorum yapın.

Benden bu kadar aklıma geldikçe ekleyeceğim inş.

Yorumlar

 1. Eyvallah Kardeşim deneyeceğim ediklerimi.3 Gündür blogumu sürekli güncel tutuyorum günde 6-7 özgün yazı sitemin 1,700k dan 1,500k ya yükselttim en büyük etken tabikide özgünlük bunuda bir kenara yaz :)

  YanıtlayınSil
 2. @Mücahit,
  özgünlüğü hatırlattığın için sağol ben de bir eksik var diyordum.11. madde olarak özgünlüğü ekledim.Sitene alexa toolbar ile girip biraz dolaştım.İnş. faydasını görürsün

  YanıtlayınSil
 3. geçmiş olsun alexan yükselsin kolun düzelsin inşallah..

  YanıtlayınSil
 4. Sağol, Sağır Sultan.Gitgide iyileşiyor kolum Allah' a şükür.

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Bu blogdaki popüler yayınlar

LG LA620s led tv kanal silme taşima düzenleme [ÇÖZÜLDÜ]

Japonca İsim Yazma