"Picasaweb Albümüm Gözükmüyor, Giremiyorum" Diyenlere.Picasaweb resimlerine ulaşmak,Picasaweb' teki resimlerimi göremiyorum, Picasaweb resimlerine ulaşamıyorum Picasaweb albümlerine girme yöntemi, Picasaweb' e nasıl girilir?, Picasaweb resimleri nasıl açılır?, Picasaweb' e nasıl ulaşılır? gibi aklınızı kurcalayan konuların cevaplarını bu yazımda bulacaksınız.Biliyorsunuz ki bir kaç gün önce Google' ın bazı servislerine erişim engellendi.Bu olaydan Picasaweb' de nasibini almış durumda.Çoğu blogun (ElektroNikotin' de dahil) resimlerini Picasaweb albümlerinde bulundurması ve bu resimlere ulaşılamaması nedeniyle işin ucu bizlere de dokundu ve kısa sürede Picasaweb' e girme yöntemini bulduk.

Picasaweb Albümlerine Ulaşma Yöntemi


1) C:\Windows\system32\drivers\etc\hosts dosyasını açın.

2) En sonuna aşağıdakileri ekleyin:


74.125.43.103 lh1.ggpht.com
74.125.43.103 lh2.ggpht.com
74.125.43.103 lh3.ggpht.com
74.125.43.103 lh4.ggpht.com
74.125.43.103 lh5.ggpht.com
74.125.43.103 lh6.ggpht.com
74.125.43.103 lh7.ggpht.com
74.125.43.103 lh8.ggpht.com
74.125.43.103 picasaweb.google.com.tr

Yorumlar

 1. pili gets maamut9 Haziran 2010 16:31

  TEŞEKKÜRLER

  Ben burada (http://elektronikotin.blogspot.com/2010/06/yasaklanan-google-sitelerine-girme.html) gösterdiğiniz host dosyası üzerine ekledim oldu.

  YanıtlayınSil
 2. ekledim ama picasaweb hala açılmıyor :S

  YanıtlayınSil
 3. @Tiryaki,
  http://picasaweb.google.com.tr adresinden girmeyi deneyin.O da olmassa hosts dosyasının en sonuna aşağıdakini ekleyin:

  74.125.43.103 picasaweb.google.com

  YanıtlayınSil
 4. çok teşekkürler, laptopum ve hdd im çalınmış herşeyim gitmişti, picasadaki fotograflarımı sayenizde bulabildim.

  YanıtlayınSil
 5. hosts dosyasını açmak istediğimde,bir program seçmemi istiyor.ben de word dosyasını seçtim oraya copy paste yaptım ama kaydetmedi.yani olmadı,direk hosts dosyasını açmıyor ne yapmalıyım?

  YanıtlayınSil
 6. host dosyasını hangi programla açacagım .word pad açtım yapıştırdım olmuyor yardımcı olursanız sevinirim

  YanıtlayınSil
 7. @zehra,@şule,
  İlk önce buraya tıklayarak notepad++ programını indirin.Sonra hosts dosyasına sağ tıklayarak "Edit with Notepad++" yı seçin.En sonuna kopyaladığınız yukarıdaki bilgileri yapıştırın.Çıkarken kaydet seçeneğini seçin.

  YanıtlayınSil
 8. ben ikisinide denedim hala açılmıyor neyapmam lazım acaba???

  YanıtlayınSil
 9. mac için bir öneri var mı?

  YanıtlayınSil
 10. @Adsız

  Eğer yöneticiyseniz yani root olmuşsanız, FINDER’den GO deyip /etc yazdığınızda hosts dosyası karşınıza çıkacaktır dosyayı düzenleyip kayıt edebilirsiniz.

  Eğer, yönetici değilseniz ve parolayı biliyorsanız TERMINAL’den sudo /Applications/TextEdit.app/Contents/MacOS/TextEdit /etc/hosts komutu ile giriş yapabilirsiniz.

  YanıtlayınSil
 11. teşekkürler açıldı:))))

  YanıtlayınSil
 12. Host dosyasını notdefteri ile birlikte açabilirsiniz

  YanıtlayınSil
 13. merhaba blogumdaki hiç bir resim gözukmuyor resimlerin oldugu alanlarda hep uyarı isareti var sonra arama cubugunun üzerine tıkladııgma bu sıteye baglantınız gizli degildıyor ve cerezlerle ilgili bi sıkıntı var gıbı ..baglantı kısmnda kımlık doğrulanmadı ve baglantınız şifrelenmedi yazıyor ve en son mcafee sıte advısorun sıte raporunda hiç veri yok yada gecerli bi web sıtesi url degıl diyor lutfen yardım edın

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bende de aynı sorun var. Sorununuz çözüldü mü acaba? Kızımın doğduğunda beri tüm fotoları vardı yazılarla blogda. Çok üzücü 😕

   Sil
 14. Dediğiniz eklemeleri yaptım fakat değişimi kaydetmiyor. Sayfanın diğer programlarda açık olup olmadığını kontrol edin diyor ama kapalı. 6 yıllık bloguun eski postlarına ait hiçbir fotoğraf gözükmüyor ki bu fotoğrafların çoğu kendi çekip yüklediğim yer dolduktan sonra da facebook urlsi ile yüklediğim fotoğraflar. Fotoğrafsız yazıların hiçbir anlamı yok. Bu problemi nasıl çözeceğim hakkında bana yardımcı olabilir misiniz lütfen?

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Bu blogdaki popüler yayınlar

LG LA620s led tv kanal silme taşima düzenleme [ÇÖZÜLDÜ]

Japonca İsim Yazma