Gmail Adresini Hotmail' de (MSN) Kullanmak

Gmail Adresini Hotmail' de (MSN) Kullanmak Resimli Anlatım


Selamun Aleyküm,

Gmail adresinizi MSN' de kullarak mail adresi tasarrufu sağlamış olursunuz.(Ne gerek var di mi? nasıl olsa bedava az çakal değilsiniz.)Gmail adresini Hotmail' de (MSN) kullanmayı anlatmadan önce Gmail ve Hotmail' den biraz bahsedeyim:

Gmail

Gmail ve Hotmail iki rakip firmadır.Gmail Google' ın bir hizmetidir ve bana göre süper kullanışlı bir mail hizmetidir.Eğer, her yere mail adresinizi yazmıyorsanız spamı cartı curtu da yoktur..Aha bu da Vikipedi' den aldığım bilgi:

Gmail Google şirketi tarafından sunulan genel ağ (internet) tabanlı e-posta hizmetidir.
Gmail'in veri saklama kapasitesi sürekli artmaktadır ( 7500 megabayt). Ücretsiz POP3 iletişim olanağı vermektedir. Gmail hesabına sahip olmak isteyenlerin daha önceden, halihazırdaki bir kullanıcıdan davet alması gerekirken 7 Şubat 2007 tarihi itibariyle herkes üye olabiliyor.
Gmail'in içine anında mesajlaşma sistemi de (Google Talk) yerleştirilmiştir. Bu sistemle başka bir program yüklemeye gerek kalmadan anında mesajlaşılabilir, ayrıca bu mesajlaşma kayıtları içinde arama yapılabilir.

Hotmail

Hotmail Microsoft' un bir ürünüdür.Reklamlarından dolayı mıdır? Microsoft' un ürünü olmasından dolayı mıdır? bilinmez rakiplerine göre daha popülerleşmiş bir mail servisidir.Vikipedi' den arakladığım bilgi:

MSN Hotmail, Microsoft'un internet kullanıcılarına sunduğu ücretsiz e-posta sağlayıcısı. İnternet tarayıcıları üzerinden kullanılabilmekte olan hotmail'in nispeten kolay bir arayüzü vardır. Çalışmalar tamamlandıktan sonra MSN Hotmail'in yeni sürümü Windows Live Hotmail olarak değiştirildi.

Şimdi gelelim Gmail adresini Hotmail' de kullanmaya (resimlerle):

1.Adım

Hotmail' in ilgili sayfasına giriyoruz.Gmail adresimizi ve şifremizi bir güzel yazıyoruz.Gizli soruyu kafamıza göre ayarlıyoruz.İleri' ye tıklıyoruz.

Gmail Adresini Hotmail' de (MSN) Kullanmak 1


2.Adım

Gelen sayfadaki boşluğa tekrar gmail adresimizi yazıyoruz.İleri diyoruz.

Gmail Adresini Hotmail' de (MSN) Kullanmak 2


3.Adım

Gmail adresimize gidip gelen doğrulama mailini okuyup (kim okur ki Orhun Kitabeleri gibi yazı) aktivasyon linkine tıklıyoruz.Oldu da bitti maşallah.Kendim severek kullanıyorum.kanıt isteyen MSN' sine eklesin: bymrkrl(@)gmail.com.

Önemsiz Not: ossuruk(@)gmail.com adresi örnektir varlığı veya yokluğu bu blogu bağlamaz :).

Zıttırıktan Etiketler: Gmail adresini hotmail olarak kullanma,gmail adresini msn de kullanmak,Gmail adresi ile msn açmak,resimli anlatım,gmail adresini hotmailde açma,msn' ye Gmail ile girmek.Google' da arayan ziyaretçilerim güzelim konudan mahrum kalmasın diye aklıma geldikçe yazıcam.Siz de aklınıza geldikçe yorum formundan bildirirseniz çok bahtiyar olurum :).

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

LG LA620s led tv kanal silme taşima düzenleme [ÇÖZÜLDÜ]

Japonca İsim Yazma