En iyi ücretsiz ziyaretçi sayacı: Histats

histats logo

Blogger da kim hangi konuda, konularımın hangisinde ziyaretçi var, kaç kişi geliyor, popüler konularım hangileri diye önceden beri merak etmiş ve bir kaç tane ücretsiz sayaç hizmeti veren site denemiştim.Normal sayaç olarak 2 yıldan beri histats kullanıyorum o da maalesef yukarıda yazdığım kim nerede, kaç kişi online, hangi sayfada, bunları net bir şekilde vermiyordu.Diğer kullandığım sayaç sitelerinin birinde loglarım yani siteme giriş yolları bütün ziyaretçilere açıktı yani herkes popüler konularımı görebilirdi birinde ise google spware doctor yüksek riskli zararlı spyware tespit etti.Biri ise siteyi çok yavaşlattı. Başka biri ise kazulet gibiydi ve çift reklamlıydı. Bir diğerinde ise arama sonuçlarında benim konularım benden önce onda çıkıyordu.Yani anlayacağınız bu güne kadar doğru düzgün şu anda kim hangi sayfaya bakıyor, popüler konular hangileri göremiyordum.Google analistik var ama o zaten ayrı bir dünya girdiğinizde çıkamıyorsunuz anlık online, hangi ülkeden olduklarını filan da göstermiyor neyse konumuza gelelim.

Dediğim gibi, hem onlarca sayaç çeşidi hem siteyi yavaşlatmaması şifresiz girilmemesi ve ücretsiz olması nedeniyle kullandığım histats yeni bir özellik olarak yukarıda bahsettiğim anlık kim nerede hangi ülkeden gelmiş özelliğini de eklemiş bence böyle tam süper olmuş. Web sitenizde yada blogunuzda güvenle kullanabilirsiniz onlarca sayaç çeşidi içinde bir tanesi mutlaka sizin şablonunuza uyar.Yapmanız gereken ücretsiz üye olup aldığınız kodu sitenizin </body> kısmından önce uygun bir yere koymak.Yalnız blogger da html şablon içine kodu koymadan önce buradan kodu çevirmelisiniz yoksa hata verir. Yada isterseniz html java gadget olarak uygun bir yere eklersiniz. Dili ingilizce dir ama üye olmak istatistik takip etmek son derece kolay ve anlaşılırdir çünkü adamlar global düşünmüş ve yazıları şekillerle animasyonlarla desteklemiş.Tavsiye ederim. Bu makalede bunca zamandır severek kullandığım histats' a bir vefa borcu ödemesi olsun.

Histats.com' a buradan ulaşabilir ve üye olarak blogunuza sayacı ekleyebilirsiniz.

Yorumlar

 1. bloggera yönergelerinize göre yapıştırıyorum ama html kodları görünüyor sadece (gadget olarak eklediğimde)ya da normal html'e eklediğimde ise hiçbir değişim olmuyor. body'den önce ekliyorum.
  yardımcı olur musunuz?

  YanıtlayınSil
 2. Önce buradan kodu çevirmelisiniz yazan yerdeki buradan a tıklayın kodu orada blogger e göre çevirin convert ad code yazıyordu galiba ona basın.
  Sonra çevirdiğiniz kodu alıp /body> kodundan önce bir yere yapistirin biz böyle kullanıyoruz hayırlı ramazanlar.

  YanıtlayınSil
 3. Merhaba,
  Bir şey sormak istiyordum. Ben de bir süredir Histats kullanıyorum. Ancak Histats'daki istatistiklerle Blogger'ın kendi istatistikleri kesinlikle tutmuyor. Kaç kişi nereden ziyaret etmiş bilgileri hep farklı oluyor. Hangisine güveneceğimi şaşırdım açıkcası. Ben mi bir şeyi yanlış yaptım emin değilim. Bu konuda bir bilginiz var mı acaba?

  YanıtlayınSil
 4. Histats a güvenin hi stats bir tanedir.

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Bu blogdaki popüler yayınlar

LG LA620s led tv kanal silme taşima düzenleme [ÇÖZÜLDÜ]

Japonca İsim Yazma